İçeriğe geç

Edirne Kırıkkale Arası Kaç KM

Edirne Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Kırıkkale arası kaç km? Edirne Kırıkkale arası kaç saat? Edirne Kırıkkale yol tarifi? Edirne Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Edirne Kırıkkale Arası Kaç KM

Edirne Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 km’dir. Edirne Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 621 km’dir.

Edirne Kırıkkale Arası Kaç KM

Edirne Kırıkkale Arası Kaç Saat

Edirne Kırıkkale arası kaç saat; Edirne Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Edirne Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 621 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Edirne Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 762 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.