İçeriğe geç

Diyarbakır Kırıkkale Arası Kaç KM

Diyarbakır Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Kırıkkale arası kaç km? Diyarbakır Kırıkkale arası kaç saat? Diyarbakır Kırıkkale yol tarifi? Diyarbakır Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Kırıkkale Arası Kaç KM

Diyarbakır Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 km’dir. Diyarbakır Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 619 km’dir.

Diyarbakır Kırıkkale Arası Kaç KM

Diyarbakır Kırıkkale Arası Kaç Saat

Diyarbakır Kırıkkale arası kaç saat; Diyarbakır Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Diyarbakır Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 619 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Diyarbakır Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.