İçeriğe geç

Denizli Kırıkkale Arası Kaç KM

Denizli Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Kırıkkale arası kaç km? Denizli Kırıkkale arası kaç saat? Denizli Kırıkkale yol tarifi? Denizli Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Denizli Kırıkkale Arası Kaç KM

Denizli Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 554 km’dir. Denizli Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 446 km’dir.

Denizli Kırıkkale Arası Kaç KM

Denizli Kırıkkale Arası Kaç Saat

Denizli Kırıkkale arası kaç saat; Denizli Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 554 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Denizli Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 446 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Denizli Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 554 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.