İçeriğe geç

Burdur Kırıkkale Arası Kaç KM

Burdur Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Kırıkkale arası kaç km? Burdur Kırıkkale arası kaç saat? Burdur Kırıkkale yol tarifi? Burdur Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Burdur Kırıkkale Arası Kaç KM

Burdur Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 497 km’dir. Burdur Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 367 km’dir.

Burdur Kırıkkale Arası Kaç Saat

Burdur Kırıkkale arası kaç saat; Burdur Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 497 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Burdur Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 367 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Burdur Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 497 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.