İçeriğe geç

Bitlis Kırıkkale Arası Kaç KM

Bitlis Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Kırıkkale arası kaç km? Bitlis Kırıkkale arası kaç saat? Bitlis Kırıkkale yol tarifi? Bitlis Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Kırıkkale Arası Kaç KM

Bitlis Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1070 km’dir. Bitlis Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 760 km’dir.

Bitlis Kırıkkale Arası Kaç Saat

Bitlis Kırıkkale arası kaç saat; Bitlis Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1070 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Bitlis Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Bitlis Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 760 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Bitlis Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1070 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 86 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.