İçeriğe geç

Bingöl Kırıkkale Arası Kaç KM

Bingöl Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Kırıkkale arası kaç km? Bingöl Kırıkkale arası kaç saat? Bingöl Kırıkkale yol tarifi? Bingöl Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Kırıkkale Arası Kaç KM

Bingöl Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 km’dir. Bingöl Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 568 km’dir.

Bingöl Kırıkkale Arası Kaç Saat

Bingöl Kırıkkale arası kaç saat; Bingöl Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Bingöl Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 568 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Bingöl Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.