İçeriğe geç

Kiraz Yol Tarifi

İzmir Kiraz yol tarifi; yazımızda öncelikle Kiraz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kiraz’a nasıl gidilir? Kiraz yol tarifi? Kiraz yol haritası? Kiraz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kiraz İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Kiraz, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Kiraz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 573 km2’dir. Kiraz ilçesinin rakımı ise 305 m olarak hesaplanmıştır. Kiraz ilçesinin Kuzeyinde, doğusunda Manisa, batısında Ödemiş ve Beydağ, güneyinde ise Aydın ilçeleri bulunmaktadır. Kiraz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kiraz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kiraz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 43.925 nüfusa sahiptir.

Kiraz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kiraz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kiraz’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kiraz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kiraz’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kiraz’a Nasıl Gidilir? Kiraz Yol Tarifi

Kiraz’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kiraz’a gelebilirsiniz. Kiraz karayolu ile İzmir şehir merkezine 141 km, İstanbul’a yaklaşık 528 km, Ankara’ya yaklaşık 531km, Bursa’dan ise yaklaşık 394 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kiraz ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kiraz ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.