İçeriğe geç

Kiraz Posta Kodu

Kiraz Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kiraz Posta Kodu Sorgulama

Kiraz’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kiraz ilçesi Hakkında

Kiraz ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz otuzuncu en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Kiraz, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Kiraz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 573 km2’dir. Rakımı ise 305 m olarak hesaplanmıştır. Kiraz ilçesinin Kuzeyinde, doğusunda Manisa, batısında Ödemiş ve Beydağ, güneyinde ise Aydın ilçeleri bulunmaktadır. Kiraz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kiraz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kiraz ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 44.105 nüfusa sahiptir.

Kiraz Posta Kodu
Kiraz Posta Kodu