İçeriğe geç

Kınık Yol Tarifi

İzmir Kınık yol tarifi; yazımızda öncelikle Kınık şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kınık’a nasıl gidilir? Kınık yol tarifi? Kınık yol haritası? Kınık İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kınık İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Kınık, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Kınık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 479 km2’dir. Kınık ilçesinin rakımı ise 85 m olarak hesaplanmıştır. Kınık ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Bergama, doğusunda ve Güneyinde ise Manisa ilçeleri bulunmaktadır. Kınık ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kınık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kınık ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 28.802 nüfusa sahiptir.

Kınık İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kınık Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kınık’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kınık Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kınık’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kınık’a Nasıl Gidilir? Kınık Yol Tarifi

Kınık’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kınık’a gelebilirsiniz. Kınık karayolu ile İzmir şehir merkezine 128 km, İstanbul’a yaklaşık 369 km, Ankara’ya yaklaşık 622 km, Bursa’dan ise yaklaşık 235 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kınık ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kınık ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.