İçeriğe geç

Kınık Posta Kodu

Kınık Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kınık Posta Kodu Sorgulama

Kınık’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kınık ilçesi Hakkında

Kınık ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz seksen altıncı en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Kınık, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Kınık İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 479 km2’dir. Rakımı ise 85 m olarak hesaplanmıştır. Kınık ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Bergama, doğusunda ve Güneyinde ise Manisa ilçeleri bulunmaktadır. Kınık ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kınık İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kınık ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 28.691 nüfusa sahiptir.

Kınık Posta Kodu
Kınık Posta Kodu