İçeriğe geç

Kilis Yozgat Arası Kaç KM

Kilis Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Yozgat arası kaç km? Kilis Yozgat arası kaç saat? Kilis Yozgat yol tarifi? Kilis Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis Yozgat Arası Kaç KM

Kilis Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 km’dir. Kilis Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 401 km’dir.

Kilis Yozgat Arası Kaç KM

Kilis Yozgat Arası Kaç Saat

Kilis Yozgat arası kaç saat; Kilis Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kilis Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 401 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kilis Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 569 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.