İçeriğe geç

Kilis Yol Tarifi

Kilis yol tarifi; yazımızda öncelikle Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis’e nasıl gidilir? Kilis yol tarifi? Kilis yol haritası? Kilis İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis İli Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yetmiş sekizinci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır. Kilis ilinin Kuzeyinde Gaziantep ili bulunmaktadır. Kilis ili Akdeniz iklimine sahiptir. Kilis ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kilis ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 128.781 nüfusa sahiptir. Kilis 06 Haziran 1995 gün ve 22305 sayılı Resmi Gazete ‘de yayınlanan 550 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Yalova ve Karabük’le beraber il olmuştur.

Kilis ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Kilis’e Nasıl Gidilir? 

Kilis’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kilis’e gelebilirsiniz. Kilis karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1026 km, Ankara’ya yaklaşık 732 km, İzmir’den ise yaklaşık 1142 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kilis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kilis Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kilis Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kilis İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Kilis iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Kilis ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kilis İlçeleri

  • Musabeyli
  • Elbeyli
  • Polateli