İçeriğe geç

Kilis Yalova Arası Kaç KM

Kilis Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Yalova arası kaç km? Kilis Yalova arası kaç saat? Kilis Yalova yol tarifi? Kilis Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kilis Yalova Arası Kaç KM

Kilis Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1178 km’dir. Kilis Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 809 km’dir.

Kilis Yalova Arası Kaç KM

Kilis Yalova Arası Kaç Saat

Kilis Yalova arası kaç saat; Kilis Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1178 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Kilis Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Kilis Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 809 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Kilis Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1178 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.