İçeriğe geç

Van Kilis Arası Kaç KM

Van Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Kilis arası kaç km? Van Kilis arası kaç saat? Van Kilis yol tarifi? Van Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km² ’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Van Kilis Arası Kaç KM

Van Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 766 km’dir. Van Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 613 km’dir.

Van Kilis Arası Kaç KM

Van Kilis Arası Kaç Saat

Van Kilis arası kaç saat; Van Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 766 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Van Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Van Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 613 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Van Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 766 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.