Kilis Uşak Arası Kaç KM

Kilis Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Uşak arası kaç km? Kilis Uşak arası kaç saat? Kilis Uşak yol tarifi? Kilis Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Kilis Uşak Arası Kaç KM

Kilis Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 963 km’dir. Kilis Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 713 km’dir.

Kilis Uşak Arası Kaç KM

Kilis Uşak Arası Kaç Saat

Kilis Uşak arası kaç saat; Kilis Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 963 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 713 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Kilis Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 963 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.