İçeriğe geç

Kilis Tunceli Arası Kaç KM

Kilis Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Tunceli arası kaç km? Kilis Tunceli arası kaç saat? Kilis Tunceli yol tarifi? Kilis Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Kilis Tunceli Arası Kaç KM

Kilis Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 536 km’dir. Kilis Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 342 km’dir.

Kilis Tunceli Arası Kaç KM

Kilis Tunceli Arası Kaç Saat

Kilis Tunceli arası kaç saat; Kilis Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 536 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Kilis Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 342 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Kilis Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 536kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.