İçeriğe geç

Kilis Tokat Arası Kaç KM

Kilis Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Tokat arası kaç km? Kilis Tokat arası kaç saat? Kilis Tokat yol tarifi? Kilis Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Kilis Tokat Arası Kaç KM

Kilis Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 531 km’dir. Kilis Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 405 km’dir.

Kilis Tokat Arası Kaç KM

Kilis Tokat Arası Kaç Saat

Kilis Tokat arası kaç saat; Kilis Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 531 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Kilis Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 405 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kilis Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 531 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.