İçeriğe geç

Tekirdağ Kilis Arası Kaç KM

Tekirdağ Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Kilis arası kaç km? Tekirdağ Kilis arası kaç saat? Tekirdağ Kilis yol tarifi? Tekirdağ Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km² ’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Kilis Arası Kaç KM

Tekirdağ Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1358 km’dir. Tekirdağ Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 958 km’dir.

Tekirdağ Kilis Arası Kaç KM

Tekirdağ Kilis Arası Kaç Saat

Tekirdağ Kilis arası kaç saat; Tekirdağ Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1358 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Tekirdağ Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Tekirdağ Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 958 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 46 dakika

Tekirdağ Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1358 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 109 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.