İçeriğe geç

Kilis Sivas Arası Kaç KM

Kilis Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Sivas arası kaç km? Kilis Sivas arası kaç saat? Kilis Sivas yol tarifi? Kilis Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kilis Sivas Arası Kaç KM

Kilis Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 km’dir. Kilis Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 338 km’dir.

Kilis Sivas Arası Kaç KM

Kilis Sivas Arası Kaç Saat

Kilis Sivas arası kaç saat; Kilis Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kilis Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 338 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Kilis Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 480 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.