Kilis Şırnak Arası Kaç KM

Kilis Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Şırnak arası kaç km? Kilis Şırnak arası kaç saat? Kilis Şırnak yol tarifi? Kilis Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis Şırnak Arası Kaç KM

Kilis Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 564 km’dir. Kilis Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 483 km’dir.

Kilis Şırnak Arası Kaç KM

Kilis Şırnak Arası Kaç Saat

Kilis Şırnak arası kaç saat; Kilis Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 564 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kilis Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 483 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kilis Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 564 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.