İçeriğe geç

Kilis Sinop Arası Kaç KM

Kilis Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Sinop arası kaç km? Kilis Sinop arası kaç saat? Kilis Sinop yol tarifi? Kilis Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis Sinop Arası Kaç KM

Kilis Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 901 km’dir. Kilis Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 615 km’dir.

Kilis Sinop Arası Kaç KM

Kilis Sinop Arası Kaç Saat

Kilis Sinop arası kaç saat; Kilis Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 901 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kilis Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Kilis Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 615 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kilis Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 901 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.