İçeriğe geç

Kilis Siirt Arası Kaç KM

Kilis Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Siirt arası kaç km? Kilis Siirt arası kaç saat? Kilis Siirt yol tarifi? Kilis Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Kilis Siirt Arası Kaç KM

Kilis Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 578 km’dir. Kilis Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 454 km’dir.

Kilis Siirt Arası Kaç KM

Kilis Siirt Arası Kaç Saat

Kilis Siirt arası kaç saat; Kilis Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 578 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kilis Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 454 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kilis Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 578 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.