İçeriğe geç

Şanlıurfa Kilis Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Kilis arası kaç km? Şanlıurfa Kilis arası kaç saat? Şanlıurfa Kilis yol tarifi? Şanlıurfa Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km² ’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Kilis Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 203 km’dir. Şanlıurfa Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 158 km’dir.

Şanlıurfa Kilis Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kilis Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Kilis arası kaç saat; Şanlıurfa Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 203 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 158 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Şanlıurfa Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 203 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.