İçeriğe geç

Samsun Kilis Arası Kaç KM

Samsun Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Kilis arası kaç km? Samsun Kilis arası kaç saat? Samsun Kilis yol tarifi? Samsun Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km² ’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Kilis Arası Kaç KM

Samsun Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 752 km’dir. Samsun Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 513 km’dir.

Samsun Kilis Arası Kaç KM

Samsun Kilis Arası Kaç Saat

Samsun Kilis arası kaç saat; Samsun Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 752 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Samsun Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 513 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Samsun Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 752 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.