İçeriğe geç

Sakarya Kilis Arası Kaç KM

Sakarya Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Kilis arası kaç km? Sakarya Kilis arası kaç saat? Sakarya Kilis yol tarifi? Sakarya Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km² ’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Kilis Arası Kaç KM

Sakarya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1075 km’dir. Sakarya Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 738 km’dir.

Sakarya Kilis Arası Kaç KM

Sakarya Kilis Arası Kaç Saat

Sakarya Kilis arası kaç saat; Sakarya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1075 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Sakarya Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat sürmektedir. Sakarya Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 738 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Sakarya Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1075 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.