İçeriğe geç

Kilis Rize Arası Kaç KM

Kilis Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Rize arası kaç km? Kilis Rize arası kaç saat? Kilis Rize yol tarifi? Kilis Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Kilis Rize Arası Kaç KM

Kilis Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 935 km’dir. Kilis Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 563 km’dir.

Kilis Rize Arası Kaç KM

Kilis Rize Arası Kaç Saat

Kilis Rize arası kaç saat; Kilis Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 935 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 563 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Kilis Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 935 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.