İçeriğe geç

Kilis Osmaniye Arası Kaç KM

Kilis Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Osmaniye arası kaç km? Kilis Osmaniye arası kaç saat? Kilis Osmaniye yol tarifi? Kilis Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kilis Osmaniye Arası Kaç KM

Kilis Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 201 km’dir. Kilis Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 87 km’dir.

Kilis Osmaniye Arası Kaç KM

Kilis Osmaniye Arası Kaç Saat

Kilis Osmaniye arası kaç saat; Kilis Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 201 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 87 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Kilis Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 201 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.