İçeriğe geç

Ordu Kilis Arası Kaç KM

Ordu Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Kilis arası kaç km? Ordu Kilis arası kaç saat? Ordu Kilis yol tarifi? Ordu Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km² ’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Ordu Kilis Arası Kaç KM

Ordu Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 km’dir. Ordu Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 480 km’dir.

Ordu Kilis Arası Kaç KM

Ordu Kilis Arası Kaç Saat

Ordu Kilis arası kaç saat; Ordu Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ordu Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 480 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ordu Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.