İçeriğe geç

Kilis Niğde Arası Kaç KM

Kilis Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Niğde arası kaç km? Kilis Niğde arası kaç saat? Kilis Niğde yol tarifi? Kilis Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Kilis Niğde Arası Kaç KM

Kilis Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 km’dir. Kilis Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 257 km’dir.

Kilis Niğde Arası Kaç KM

Kilis Niğde Arası Kaç Saat

Kilis Niğde arası kaç saat; Kilis Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kilis Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 257 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

50 dakika

Kilis Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.