İçeriğe geç

Kilis Nevşehir Arası Kaç KM

Kilis Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Nevşehir arası kaç km? Kilis Nevşehir arası kaç saat? Kilis Nevşehir yol tarifi? Kilis Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Kilis Nevşehir Arası Kaç KM

Kilis Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 539 km’dir. Kilis Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 300 km’dir.

Kilis Nevşehir Arası Kaç KM

Kilis Nevşehir Arası Kaç Saat

Kilis Nevşehir arası kaç saat; Kilis Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 539 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Kilis Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 300 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Kilis Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 539 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.