İçeriğe geç

Kilis Merkez Yol Tarifi

Kilis Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Kilis Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Merkez’e nasıl gidilir? Kilis Merkez yol tarifi? Kilis Merkez yol haritası? Kilis Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis Merkez İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis’in ilçesi olan Kilis Merkez, Kilis’in yerleşim yerlerinden biridir. Kilis Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 610 km2’dir. Kilis Merkez ilçesinin rakımı ise 660 m olarak hesaplanmıştır. Kilis Merkez ilçesinin Kuzeyinde Musabeyli ve Polateli, doğusunda Elbeyli ve Gaziantep, batısında Gaziantep, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Kilis Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kilis Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kilis Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 118.033 nüfusa sahiptir.

Kilis Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kilis Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kilis Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kilis Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kilis Merkez’e Nasıl Gidilir? Kilis Merkez Yol Tarifi

Kilis Merkez’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kilis Merkez’e gelebilirsiniz. Kilis Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.176 km, Ankara’ya yaklaşık 741 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.149 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kilis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kilis demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kilis Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.