İçeriğe geç

Mardin Kilis Arası Kaç KM

Mardin Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Mardin ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mardin Kilis arası kaç km? Mardin Kilis arası kaç saat? Mardin Kilis yol tarifi? Mardin Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mardin ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km² ’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin Kilis Arası Kaç KM

Mardin Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 km’dir. Mardin Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 329 km’dir.

Mardin Kilis Arası Kaç KM

Mardin Kilis Arası Kaç Saat

Mardin Kilis arası kaç saat; Mardin Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Mardin Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 329 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Mardin Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mardin Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 388 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mardin Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mardin Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.