Manisa Kilis Arası Kaç KM

Manisa Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Manisa ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Manisa Kilis arası kaç km? Manisa Kilis arası kaç saat? Manisa Kilis yol tarifi? Manisa Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Manisa ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Manisa ili;

Ege bölgesinde yer alan Manisa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Manisa ili yüzölçümü yaklaşık 13.339 km2’dir. Manisa ilinin coğrafi konumu ise 38.749444°N 28.122778°E  GPS    koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km² ’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Manisa Kilis Arası Kaç KM

Manisa Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1156 km’dir. Manisa Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 879 km’dir.

Manisa Kilis Arası Kaç KM

Manisa Kilis Arası Kaç Saat

Manisa Kilis arası kaç saat; Manisa Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1156 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Manisa Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Manisa Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 879 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Manisa Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Manisa Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1156 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 93 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Manisa Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Manisa Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Manisa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Manisa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.