İçeriğe geç

Malatya Kilis Arası Kaç KM

Malatya Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Malatya ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Malatya Kilis arası kaç km? Malatya Kilis arası kaç saat? Malatya Kilis yol tarifi? Malatya Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Malatya ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km² ’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya Kilis Arası Kaç KM

Malatya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 km’dir. Malatya Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 202 km’dir.

Malatya Kilis Arası Kaç KM

Malatya Kilis Arası Kaç Saat

Malatya Kilis arası kaç saat; Malatya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Malatya Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 202 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

46 dakika

Malatya Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Malatya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 285 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Malatya Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Malatya Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.