İçeriğe geç

Kilis Kütahya Arası Kaç KM

Kilis Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Kütahya arası kaç km? Kilis Kütahya arası kaç saat? Kilis Kütahya yol tarifi? Kilis Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Kilis Kütahya Arası Kaç KM

Kilis Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 km’dir. Kilis Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 694 km’dir.

Kilis Kütahya Arası Kaç KM

Kilis Kütahya Arası Kaç Saat

Kilis Kütahya arası kaç saat; Kilis Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 694 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Kilis Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 948 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.