İçeriğe geç

Konya Kilis Arası Kaç KM

Konya Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Kilis arası kaç km? Konya Kilis arası kaç saat? Konya Kilis yol tarifi? Konya Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS      koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km² ’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Kilis Arası Kaç KM

Konya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627 km’dir. Konya Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 430 km’dir.

Konya Kilis Arası Kaç KM

Konya Kilis Arası Kaç Saat

Konya Kilis arası kaç saat; Konya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Konya Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 430 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Konya Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 627 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.