İçeriğe geç

Kocaeli Kilis Arası Kaç KM

Kocaeli Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Kocaeli ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kocaeli Kilis arası kaç km? Kocaeli Kilis arası kaç saat? Kocaeli Kilis yol tarifi? Kocaeli Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kocaeli ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Kocaeli ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kocaeli ili yüzölçümü yaklaşık 3.397 km2’dir. Kocaeli ilinin coğrafi konumu ise 40.852°N 29.878°E GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km² ’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Kocaeli Kilis Arası Kaç KM

Kocaeli Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1132 km’dir. Kocaeli Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 779 km’dir.

Kocaeli Kilis Arası Kaç KM

Kocaeli Kilis Arası Kaç Saat

Kocaeli Kilis arası kaç saat; Kocaeli Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1132 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Kocaeli Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 779 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Kocaeli Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kocaeli Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1132 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 63 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kocaeli Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kocaeli Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kocaeli’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kocaeli’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.