İçeriğe geç

Kilis Kırşehir Arası Kaç KM

Kilis Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Kırşehir arası kaç km? Kilis Kırşehir arası kaç saat? Kilis Kırşehir yol tarifi? Kilis Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis Kırşehir Arası Kaç KM

Kilis Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 532 km’dir. Kilis Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 375 km’dir.

Kilis Kırşehir Arası Kaç KM

Kilis Kırşehir Arası Kaç Saat

Kilis Kırşehir arası kaç saat; Kilis Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 532 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Kilis Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 375 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Kilis Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 532 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.