İçeriğe geç

Kilis Kırıkkale Arası Kaç KM

Kilis Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Kilis ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kilis Kırıkkale arası kaç km? Kilis Kırıkkale arası kaç saat? Kilis Kırıkkale yol tarifi? Kilis Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kilis ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Kilis Kırıkkale Arası Kaç KM

Kilis Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 km’dir. Kilis Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 470 km’dir.

Kilis Kırıkkale Arası Kaç KM

Kilis Kırıkkale Arası Kaç Saat

Kilis Kırıkkale arası kaç saat; Kilis Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kilis Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kilis Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 470 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kilis Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kilis Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kilis Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kilis Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.