Isparta Kilis Arası Kaç KM

Isparta Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Kilis arası kaç km? Isparta Kilis arası kaç saat? Isparta Kilis yol tarifi? Isparta Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Isparta Kilis Arası Kaç KM

Isparta Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 km’dir. Isparta Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 593 km’dir.

Isparta Kilis Arası Kaç KM

Isparta Kilis Arası Kaç Saat

Isparta Kilis arası kaç saat; Isparta Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Isparta Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Isparta Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 593 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Isparta Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.