Iğdır Kilis Arası Kaç KM

Iğdır Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Kilis arası kaç km? Iğdır Kilis arası kaç saat? Iğdır Kilis yol tarifi? Iğdır Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Kilis Arası Kaç KM

Iğdır Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 895 km’dir. Iğdır Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 703 km’dir.

Iğdır Kilis Arası Kaç KM

Iğdır Kilis Arası Kaç Saat

Iğdır Kilis arası kaç saat; Iğdır Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 895 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Iğdır Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Iğdır Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 703 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Iğdır Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 895 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.