İçeriğe geç

Hatay Kilis Arası Kaç KM

Hatay Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Kilis arası kaç km? Hatay Kilis arası kaç saat? Hatay Kilis yol tarifi? Hatay Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Kilis Arası Kaç KM

Hatay Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 121 km’dir. Hatay Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 77 km’dir.

Hatay Kilis Arası Kaç KM

Hatay Kilis Arası Kaç Saat

Hatay Kilis arası kaç saat; Hatay Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 121 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 77 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

36 dakika

Hatay Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 121 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.