İçeriğe geç

Hakkâri Kilis Arası Kaç KM

Hakkâri Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Kilis arası kaç km? Hakkâri Kilis arası kaç saat? Hakkâri Kilis yol tarifi? Hakkâri Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Kilis Arası Kaç KM

Hakkâri Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 756 km’dir. Hakkâri Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 596 km’dir.

Hakkâri Kilis Arası Kaç KM

Hakkâri Kilis Arası Kaç Saat

Hakkâri Kilis arası kaç saat; Hakkâri Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 756 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Hakkâri Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Hakkâri Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 596 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Hakkâri Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 756 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.