İçeriğe geç

Gümüşhane Kilis Arası Kaç KM

Gümüşhane Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Kilis arası kaç km? Gümüşhane Kilis arası kaç saat? Gümüşhane Kilis yol tarifi? Gümüşhane Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Kilis Arası Kaç KM

Gümüşhane Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 722 km’dir. Gümüşhane Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 440 km’dir.

Gümüşhane Kilis Arası Kaç KM

Gümüşhane Kilis Arası Kaç Saat

Gümüşhane Kilis arası kaç saat; Gümüşhane Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 722 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gümüşhane Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 440 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Gümüşhane Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 722 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.