İçeriğe geç

Giresun Kilis Arası Kaç KM

Giresun Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Giresun ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Giresun Kilis arası kaç km? Giresun Kilis arası kaç saat? Giresun Kilis yol tarifi? Giresun Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Giresun ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Giresun Kilis Arası Kaç KM

Giresun Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 km’dir. Giresun Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 481 km’dir.

Giresun Kilis Arası Kaç KM

Giresun Kilis Arası Kaç Saat

Giresun Kilis arası kaç saat; Giresun Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Giresun Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Giresun Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 481 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Giresun Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Giresun Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 760 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 61 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Giresun Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Giresun Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.