Gaziantep Kilis Arası Kaç KM

Gaziantep Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Kilis arası kaç km? Gaziantep Kilis arası kaç saat? Gaziantep Kilis yol tarifi? Gaziantep Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Kilis Arası Kaç KM

Gaziantep Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 56 km’dir. Gaziantep Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 46 km’dir.

Gaziantep Kilis Arası Kaç KM

Gaziantep Kilis Arası Kaç Saat

Gaziantep Kilis arası kaç saat; Gaziantep Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 56 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Gaziantep Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Gaziantep Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 46 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Gaziantep Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 56 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 4 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 5 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.