İçeriğe geç

Eskişehir Kilis Arası Kaç KM

Eskişehir Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Kilis arası kaç km? Eskişehir Kilis arası kaç saat? Eskişehir Kilis yol tarifi? Eskişehir Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Kilis Arası Kaç KM

Eskişehir Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 938 km’dir. Eskişehir Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 669 km’dir.

Eskişehir Kilis Arası Kaç KM

Eskişehir Kilis Arası Kaç Saat

Eskişehir Kilis arası kaç saat; Eskişehir Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 938 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 669 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Eskişehir Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 938 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.