İçeriğe geç

Erzurum Kilis Arası Kaç KM

Erzurum Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Kilis arası kaç km? Erzurum Kilis arası kaç saat? Erzurum Kilis yol tarifi? Erzurum Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Kilis Arası Kaç KM

Erzurum Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 km’dir. Erzurum Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 507 km’dir.

Erzurum Kilis Arası Kaç KM

Erzurum Kilis Arası Kaç Saat

Erzurum Kilis arası kaç saat; Erzurum Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Erzurum Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 507 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Erzurum Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 695 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.