İçeriğe geç

Erzincan Kilis Arası Kaç KM

Erzincan Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Kilis arası kaç km? Erzincan Kilis arası kaç saat? Erzincan Kilis yol tarifi? Erzincan Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Kilis Arası Kaç KM

Erzincan Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 km’dir. Erzincan Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 397 km’dir.

Erzincan Kilis Arası Kaç KM

Erzincan Kilis Arası Kaç Saat

Erzincan Kilis arası kaç saat; Erzincan Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Erzincan Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 397 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Erzincan Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 713 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.