İçeriğe geç

Elazığ Kilis Arası Kaç KM

Elazığ Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Kilis arası kaç km? Elazığ Kilis arası kaç saat? Elazığ Kilis yol tarifi? Elazığ Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Kilis Arası Kaç KM

Elazığ Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 km’dir. Elazığ Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 287 km’dir.

Elazığ Kilis Arası Kaç KM

Elazığ Kilis Arası Kaç Saat

Elazığ Kilis arası kaç saat; Elazığ Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 287 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

52 dakika

Elazığ Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 400 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.